Blog

hangi-alanda-hangi-tabela-kullanilmali-2

Birçok sektör kendi tanıtımını yapmak adına reklamlar veya tabelalar hazırlatmaktadır. Bu tabela çeşitleri de sektörlere ve kişilerin isteğine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Her geçen dönem tasarlanan tabelaların amaç ve sunduğu hizmetlerde yeni versiyonlar piyasa sunulmaktadır. Hal böyle olunca tabela yaptırmak isteyenler hangi alanda hangi tabela kullanılmalı sorusunu sormadan edemiyor.

Kafe, restoran, klinikler, şirketler ve oteller kendi imzalarını yansıtan bu tabela tasarımlarına büyük önem vermektedirler. Bunun nedeni, tabelanın hem yazı içermesi hem de görsellik içermesi ile göze hitap etmesidir. Ayrıca şık tasarımlar sunan bu tabelalar bulunduğu ortama da ayrı bir hava katmaktadır.

Bolat Reklam slogan niteliğinde olan bu tabelaları sizler için özgün, kaliteli ve en şık tasarım düzeninde hazırlayıp sunmaktadır. Sağlıktan, gıdaya; gıdadan otellere kadar varan çok geniş bir çalışma alanına sahiptirler. Bu doğrultuda sizin için hangi alanda hangi tabela kullanılmalı bunun kararına en net şekilde birlikte karar verebilirsiniz.

Sattığınız ürünün ya da sunduğunuz hizmetin de kısa bir tanıtım yazısı olacak olan tabelalar artık bir prensip meselesine geldi. Birçok alanda tabela sistemlerini görebilmek mümkündür. Fakat bu tabela sistemlerinin hepsi doğru yerde ve doğru amaçla mı kullanılmaktadır, pek bilinmemekte.

Tabela yaptıracak kişilere, reklam firmaları tarafından hangi alanda hangi tabela kullanılmalı konusunda kısa bir bilgilendirilme yapılması gerekir. Bu sayede doğru tabela seçimi ve yerinde tabela kullanımı daha çok müşteri kazanılmasına neden olabilecektir.

Tabela Seçimi Neden Önemlidir?

Doğru tabela kullanımı müşterilere o alanla ilgili bilgi ve fikir verir. Dış alanlarda kullanılan tabelanın paslanmaz, zarar görmez ve çok fazla dayanıklı olması önemlidir. Çünkü rüzgâr yağmur ve güneş ışığı gibi dış etkenler tabelalara çok fazla zarar vermektedir. Bu durum da fazladan masrafa neden olabilmektedir.

İç mekânlarda dış ortamlara göre kalite ve dayanırlıktan daha çok şık tasarıma önem verilir. Bunun nedeni iç ortamların çeşitli hava durumlarına maruz kalmamasından kaynaklanmaktadır. Tabelalar sizin dükkânınız hakkında müşteriye mesaj verir. Öyle şık ve anlamlı tabela seçimi yapmalısınız ki müşterinin dükkânınızı benimsemesini sağlamalısınız.

Pleksi Tabelalar

Pleksi tabelalar mağaza, kafe ve restoranlarda oldukça tercih edilen bir tabela çeşididir. Kompozit veya alüminyum zemin üzerine gravür oyma tabelalar şeklinde uygulanır. Bunun dışında bu alanda en fazla kullanılan pleksi tabela çeşidi ise kutu harf tabelalarıdır.

Mağaza iç ve dış mekanında, çeşitli kafe ve restoranlarda, kişisel iletişim merkezlerinde ve fastfood tarzı mekanlarda pleksi tabelalar tercih edilmektedir. Pleksi tabela tercih edilmesinin nedeni hafif ama dayanıklı olmasıdır. Ayrıca güneş ışıklarına, rüzgara veya alacağı darbelere karşı son derece dayanıklı bir üründür. İstenilen tasarımın yapılması kolaylığı da tercih edilmektedir.

Ofis Kapı İsimlikleri

Bir yazı veya nesneyi zihinlerde kaydetmek için yapacağımız ilk adım görmek ve dokunmaktır. Görüp kaydettiklerimiz ve dokunup keşfettiklerimiz ile bilgi ve fikir sahibi oluruz. Aynı şekilde ofis kapı isimlikleri de bu konuda göze ve dokuya hitap etmelidir. Bolat Reklam bu konuda şık tasarım ve kaliteli doku sunmaktadır.

Acaba hangi alanda hangi tabela kullanılmalı diye düşünmek gerekirse bir müşteri gözüyle bakmakta fayda var. Müşteriyi yönlendiren ve tabelanın kullanım alanına olan uygunluğu ve kaliteli olması sizlerin prestijini daha üst seviyelere çıkaracaktır.

Lobi logosu, masa üstü isimlikler, iç mekan göstergeleri ve yönlendirici tabela tasarımları ofis içi mekanlar olmak üzere pek çok alanda kullanılmaktadır. Müşterilerin kafasındaki soru işaretlerini giderici nitelikte olması gereken bu tabelalar okul, hastane, otel ve hatta bina içlerinde kullanıma uygundur.

Totem Tabelalar

Dış mekânda kendilerini metrelerce öteden fark ettirmek isteyen firmalar totem tabelalar kullanmaktadırlar. Müşterilerin ilgisini çekmek ve akılda kalıcı olmak adına bu reklam yöntemini artık pek çok firma kullanmaktadır.

Araç kullanan ve adres arayan kişiler için büyük kolaylık sağlayan bu totem tabelalar sayesinde anayollarda ve yoğun trafik akışında metreler ötesinden firmalar kendini belli etmekte. Bu sayede müşteriler tercih edeceği yol güzergâhını önceden belirler ve ulaşımını sağlar.

Sadece büyük firmaların kullanımı altında olmayan totem tabelalar devlet binaları, hastaneler ve büyük alışveriş merkezlerinin de kullanımı altındadır. Bu noktada tabelanın kullanım alanı ile ilgili önemli olan, algıda seçicilik ve hedefe ulaşma isteği uyandırmasıdır. Firmaların istediği uzaklığa hitap edecek kadar yükseklikte totem tabela üretimini Bolat Reklam sağlamaktadır.

 

Call Now Button