Blog

en-cok-tercih-edilen-tabela-cesitleri-2

Çevremizde farklı görünümlere sahip ilgi çekici tabela çeşitleri görülmektedir. Her iş yeri veya kurumsal alan, bulunduğu alanda daha fazla ön plana çıkmak için farklı tasarım tabelalara yoğunlaşmaktadır. Bunun sonucunda da çok fazla çeşitte tabela karşımıza çıkmaktadır. Vatandaşlar olarak bu kadar farklılık arasında sadece 5-6 tanesi hafızamızda yer ediniyor. Bu durum bilimsel araştırmalarla da ispatlanmış durumda.

Günde 1 kişi toplamda 1000 reklam panosuna ve tabelasına maruz kalmaktadır. Bu kadar fazla tabela arasında insanların dikkatini çeken ve hafızasında yer edinen pano sayısı ise 5-6 tanedir. İşte bu nedenle sizin tabelanızın o akılda kalan 5-6 tabela arasına girmesi için en ilgi çekicisi olmalıdır. Peki, bunu nasıl sağlarsınız?

En Çok Tercih Edilen 14 Tabela Çeşitleri

Reklamını yapmak istediğiniz ve ön plana çıkarmak istediğiniz yerin diğer tüm yerlerden farklı bir görünüme sahip olması gerekir. Bunun için de göze hoş gelen ve akılda kalıcı bir tabela seçmeniz gerekir. Tabela seçiminde çevreye uyum da önemlidir. Biz de sizlerin seçimini kolaylaştırmak için 14 tabela çeşidi listeledik. İşte sizler için hazırladığımız ve en çok tercih edilen 14 tabela listesi.

1. Işıklı Tabela

Işıklı tabelalar hemen her alanda en çok tercih edilendir. Özellikle geceleri ön plana çıkan ışıklandırması ve yazı stili ile akılda kalıcıdır. Tabela içerisine led, neon, floresan gibi aydınlatmalar bulunmaktadır. Bu kısım tamamen sizin zevkinize ve isteğinize kalmış bir durumdur.

2. Işıksız Tabela

Bu tür tabelalarda herhangi bir aydınlatma kullanılmamaktadır. Genel olarak iç mekânlarda tercih edilse de dış görünümde de hoş olmaktadır.

3. LED Tabela

LED tabelaların ışıklı tabelalarından ayıran yönü tamamen aydınlatma farklılığıdır. Son dönemlerin en çok tercih edilen tabela çeşididir. Pano üzerindeki yazıları ister kayan yazı şeklinde isterseniz de sabit şekilde ayarlayabilmektesiniz. Ayrıca bu şekildeki tabelalar maliyet açısından da müşterilere kolaylık sağlamaktadır.

4. Pleksi Tabela

Pleksi tabelasının yapımında kullanılan malzeme yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Bu sağlamlığı nedeniyle de çokça tercih edilmektedir. Pleksiden yapılan ürünler güzel bir tasarıma da kavuşmaktadır.

5. Pilon Tabela

Tabela çeşitleri arasında uzaktan görülebilecek yüksekliğe sahip nadir bir panodur. Genel olarak şehir dışında bulunan işletmeler uzaktan daha iyi görülebilmek için bu türü tercih etmektedir. Benzin istasyonu, lokanta veya tesisler için uygundur.

6. Ahşap Tabela

Ahşap ürünler doğal şartlara uygunluğu ile bilinmektedir. Hem de özel tasarımlar olduğu için sanatsal bir görünüme de sahiptir. Estetik bir tabela isteyenler için güzel bir seçimdir. Genellikle iç tasarımlarda ve ofis kapı isimliklerinde tercih edilmektedir.

7. Eczane Tabelası

Eczaneler için üretilen tabelalar belli yasal kurallara uymak zorundadır. Tasarımları bu nedenle kısıtlıdır.

8. Kutu Harf Tabela

İki ve üç boyutlu tabela isteyenler için farklı tasarımlarda üretilen tabela çeşididir. Yapım malzemesinde pleksi, alüminyum ve krom gibi ürünler kullanılmaktadır. Bu tabelalar kafe, restoran ve mağazalarda kullanılmaktadır.

9. Totem Tabela

Otoyol ve caddelerde kullanıma uygundur. Boyları uzun olması nedeniyle uzaklardan kolaylıkla görülebilmektedir. Işıklı ve ışıksız olarak farklı türleri vardır. Halk arasında arazi tabelası olarak da adlandırılan bu tabela, uzakları yakınlaştırmaktadır.

10. Hastane Tabelası

Hastanelerin isimlerinin ve logolarının yer aldığı panolardır. Kurumsallığı ifade ederler.

11. İnşaat Tabelası

İnşaat alanları hakkında bilgi veren tabela çeşitleri arasındadır. Bu tabelaların üzerinde inşaatın amacı, inşaat müteahhidinin kim olduğu ve değeri gibi ifadeler yer alır.

12. Yönlendirme Tabelası

İşaret tabelası olarak da isimlendirilmektedir. Okul, iş yeri ve hastane gibi yerlerde ortak kullanım alanlarını göstermek için tercih edilmektedir. Bu tabelalar ile ofis kapı isimlikleri aynı tasarımlardan yola çıkarak yapılmaktadır.

13. Çatı Tabelası

Çatıların üzerine konumlandırılan bu tabelalar büyüklüğü ile dikkat çekmektedir. Yüksek katlı binaların çok uzaktan görünmesinde etkilidir.

14. Arazi Tabelası

Arazilerin üzerine konumlandırılan bu tabela çeşitleri saç malzemeden yapılmaktadır. Arazi hakkında bilgi vermek için ya da reklamlar vermek için tercih edilmektedir. Bu alana giren tabelalara da totem tabelalar denilmektedir.

Call Now Button